Godziny otwarcia w roku szkolnym 2020/2021

ŚRODA  7.30 - 14.30

CZWARTEK   7.30-10.40  11.40-14.30

PIĄTEK 7.30-14.30

Na walentynki klasy I - III dostały w poczcie walentynkowej zakładki do książki zrobione własnoręcznie przez p. Szajthauer i p. Małek z napisem „Książka Cię kocha”. To oczywiście zaproszenie do biblioteki, żeby wypożyczać książki!

B. Szajthauer

W środę 17 lutego 2021 roku w przedszkolu została przedstawiona w teatrzyku papierowym legenda „Utopek i Ana” autorstwa Małgorzaty Małek i Barbary Szajthauer. Najpierw byłyśmy w grupie młodszej Misie. Dzieci zainteresowane były teatrzykiem i lalkami. Potem w grupie starszej Tygryski. Po przedstawieniu legendy rozmawialiśmy o pozytywnych i negatywnych postaciach. Misie namalowały Utopka albo Anę i ich prace wiszą w bibliotece na gazetce.

B. Szajthauer

W poniedziałek 22 lutego 2021 roku klasa Ia wraz z panią dyrektor Beatą Rosą odwiedziła bibliotekę szkolną. Każdy pierwszak dostał z Instytutu Książki w ramach programu „Mała książka - wielki człowiek”   do domu książkę „Pierwsze abecadło”, wycinankę „Wytnij, rysuj i układaj wyrazy” oraz dyplom małego czytelnika. Było to zaproszenie do wypożyczania książek w bibliotece. W środę 24 lutego wypożyczyłam pierwsze książki dla dzieci z klasy Ia.

Nasi uczniowie brali udział w konkursie plastycznym Jan Paweł II - ilustracja do cytatu dla uczniów szkół podstawowych Subregionu Zachodniego organizowanego przez Zespół Szkół Urszulańskich w Rybniku. II miejsce zdobył Miłosz Piecowski z klasy 7a. Gratulujemy! Kwalifikacje do wystawy zdobyła Roksana Kozub z klasy 2a. Do konkursu uczniów przygotowały pani Barbara Szajthauer i pani Anna Tomala. Ze względu na pandemię nie odbyło się uroczyste rozdanie nagród. Uczniowie dostali nagrody indywidualnie co widać na zdjęciach.

Barbara Szajthauer

2 czerwca zebrało się jury w składzie Barbara Szajthauer,Małgorzata Małek i nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu bibliotecznego prace plastyczne do koncertu Wiosna Antonio Vivaldiego.

I miejsca : Antoni Jurczyk kl. Ia
           Kamil Nowicki kl.IIIa
II miejsca : Agnieszka Kocjan kl.IIIa
            Adrian Gęborski kl.Vb
III miejsce : Julia Kretek kl. III a
             Nadia Durczok kl.VIIa

Konkurs biblioteczny

Posłuchajcie koncertu Wiosna - Antonio Vivaldiego i namalujcie ilustrację do muzyki w ramach konkursu bibliotecznego. Prace można wykonać na kartce A4 dowolną techniką. Za udział w konkursie dla klas V a i b oraz 7 a oceny z przedmiotu i z punkty z zachowania.Dla klas I - III punkty z zachowania. Termin do końca maja. Na zdjęcia prac z opisem konkurs biblioteczny imię nazwisko klasa czekam pod adresem mailowym:szajthauerbarbara@gmail.com
Rozstrzygnięcie na początku czerwca czekam na prace powodzenia!!!

WOLNY DOSTĘP, BIBLIOTEKI CYFROWE
WolneLektury.pl
Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur.
Lektury.gov.pl
Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania.
Można wykorzystać
Można pobrać opowiadanie.
Pozdrawiam bibliotekarz SP23

Konkurs biblioteczny

3 grudnia na 6 lekcji klasa II a pisała test ze znajomości książki Jesień liścia Jasia Leo Buscaglia.Było 11 pytań z czego 2 osoby zdobyły po 10 punktów.Laureatkami konkursu bibliotecznego zostały Roksana Kozub oraz Sonia Warzecha.Dziewczyny odebrały nagrody gratulujemy!

(Autor: B. Szjathauer)

W naszej bibliotece są nowe książki zakupione z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa za 5,000,00 zł.jest to 305 książek dla klas od I do VIII szkoły podstawowej.Ponadto dostaliśmy 106 książek używanych jako dar od rodziców za co bardzo dziękujemy.Zapraszamy wszystkie dzieci do biblioteki mieliśmy już spotkanie z młodym pisarzem Krzysztofem Pławeckim autorem książki Niekrólewska wyprawa( 2 książki są w bibliotece)będzie maraton czytania 19 listopada oraz kl. V b jedzie na wycieczkę do biblioteki hybrydowej w Katowicach.Zapraszam Barbara Szajthauer - bibliotekarz

(Autor: B. Szajthauer)

Modne wzory i kolory

W naszej bibliotece odbyła się uroczysta inauguracji Akademii malucha - innowacji, która ma miejsce

w SP 23 w Niewiadomiu. Artykuł i zdjęcia w Nowinach rybnickich z 2 listopada 2017 roku numer 44.

W ramach innowacji 13 grudnia w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia plastyczne Modne wzory

i kolory metodą decoupage dla klasyI i III SP. Dzieci na kamieniach pomalowanych na biało wybierały

z serwetek świąteczne wzory i przeklejały metodą decoupage. Po wyschnięciu wiązały kokardkę

i miały wspaniały prezent dla najbliższych. Zajęcia prowadziła Barbara Szajthauer z pomocą dziewczyn

z klasy IIa gimnazjum mieszczącego się w naszej szkole podstawowej. Na wiosnę dzieci będą miały zajęcia

w bibliotece z Teatru Kamishbai.

Rozwiazanie konkursów na kartkę świąteczną i anioły.

Gimnazjum kartki świąteczne

1. Jakub Widera kl.II b
2. Natalia Zimoń kl. II a
3. Aneta Lepich kl. II b