2018-06-14

klasy IIIA

6 czerwca 2018r. uczniowie klasy III a wraz z wychowawczynią i panią Anią Tomala udali się do Rybnika. Najpierw poszliśmy na PKP w Niewiadomiu, gdyż jechaliśmy pociągiem. Dotarliśmy do Rybnika, skąd przeszliśmy do muzeum. Tam uczestniczyliśmy w lekcji: „Savoir vivre na Śląsku”. Uczniowie przypomnieli i utrwalili sobie zasady właściwego zachowania się w różnych sytuacjach dnia codziennego. Następnie przeszliśmy na rynek, gdzie uczniowie mieli możliwość zjedzenia posiłku. Kolejnym punktem wycieczki był film: „Bella i Sebastian”, który dostarczył wszystkim wielu wzruszeń. Uczniowie wyszli z kina, a w niejednym oku „kręciła się łza”. Wracając do domu skorzystaliśmy z placu zabaw i siłowni na powietrzu, gdzie uczniowie mogli dać upust nagromadzonym emocjom. Droga powrotna trochę się przedłużyła (pociąg miał opóźnienie), ale nie zepsuło to nikomu humoru i wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domów.