Wiejska chata w Bojkowie

2018-05-09

Wycieczka klasy 3A SP

Dnia 27 kwietnia 2018r. uczniowie klasy IIIa SP brali udział w wycieczce do Wiejskiej Chaty w Bojkowie. Najpierw, po przyjeździe mieli możliwość dokarmiania zwierząt w gospodarstwie (króliczki, kury, koza) i zjedzenia drugiego śniadania. Następnie brali udział w zajęciach warsztatowych. Dowiedzieli się, dlaczego kiedyś rzadko się myto, jak prano ubrania, jakich używano środków czystości. Następnie wykonali samodzielnie mydełko, z dodatkiem wybranych ziaren. Uczniowie wykonali też portret taty na deseczce korzystając z różnych materiałów. Swoje prace dzieci zabrały ze sobą i wręczą najbliższym z okazji zbliżających się świąt. Po skończonych zajęciach był czas na wspólną zabawę i podglądanie, jak żyją zwierzęta w gospodarstwie.

Cele wycieczki zostały zrealizowane, a uczniowie bezpiecznie, pełni wrażeń wrócili do domów.