Wycieczka klas 1A i 3A do Rybnika

2018-02-22

Teatr, muzeum, pączki...

Dnia 21 lutego 2018r. uczniowie klasy Ia i IIIa brali udział w wycieczce do Rybnika. Najpierw w TZR obejrzeli bajkę muzyczną „Trzy świnki” w wykonaniu aktorów teatru Cracovia. Dowiedzieli się, że pracowitość popłaca i warto angażować się w to, co się robi. Następnie uczniowie przeszli do muzeum, gdzie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych. Dowiedzieli się o zadaniach i funkcji muzeum, poznali podstawowe pojęcia związane z muzealnictwem (eksponat, kolekcja, wystawa). Podczas przejścia z teatru na rynek wstąpiliśmy do pączkarni, gdzie uczniowie mogli zaopatrzyć się w pączka o ulubionym nadzieniu.

Cele wycieczki zostały zrealizowane, a uczniowie bezpiecznie, pełni wrażeń i pozytywnych emocji wrócili do domów.