2018-01-24

Jasełka parafialne

W dniu 21.01.18 r. uczniowie naszej szkoły, wraz z katechetką A. Tomalą, przygotowali jasełka parafialne pt. „Szukamy Jezusa”, w kościele pod wezwaniem św. Jacka w Radoszowach.

Dzieci oraz młodzież z klas 1a SP, 3a SP, 5a SP oraz 2a G, chciały odkryć prawdę Bożego Narodzenia i powitać Jezusa na świecie. Jednak nie było to takie proste. Komplikacje na drodze spowodowały, że zeszły z trasy i odwiedziły starszą kobietę, która nie miała co jeść; młodą mamę, której brakowało ciepłych ubranek dla dzieci; więźnia, który tęsknił za swoją rodziną oraz dziadka, który był schorowany i samotny. Dzięki temu, że zgodziły się pomóc potrzebującym oraz okazały im serce        i dobroć, poznały prawdę Bożego narodzenia – Jezus jest obecny w każdym człowieku, a w szczególności w biednym, potrzebującym, schorowanym. Dzieci otwarły serce na Jezusa i On sam narodził się w ich sercach.

Przedstawienie uświetnił występ szkolonego chóru, który zaśpiewał piękną kolędę – Wśród nocnej ciszy.

Wszystkim uczniom i ich rodzicom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i reprezentowanie naszej szkoły w parafii.