Obchody majowego święta

2024-05-07

30 kwietnia w sali gimnastycznej odbył się apel z okazji 3 Maja. Klasy młodsze przygotowały wierszyki i piosenki patriotyczne, klasa 3a grała na dzwonkach Odę do radości L. van Beethovena, jako hymn Unii Europejskiej z okazji 20 rocznicy wstąpienia Polski do UE. Ten sam utwór zagrała też na gitarze Alicja Szymala. Klasy starsze zaprezentowały zadania im powierzone. Klasa 4a przedstawiła prawidłowe odpowiedzi do testu „A to Polska właśnie”. Zaznaczyli również na mapie Polski najważniejsze miasta, rzeki, wyżyny i niziny. Klasa 5a zaprezentowała lapbooki patriotyczne z okazji Konstytucji 3 Maja. 6a przeczytała najważniejsze informacje o konstytucji 3 Maja, jej twórcach i symbolach narodowych. Klasa 7a przedstawiła kartki z najpiękniejszymi zakątkami naszego kraju.

B. Szajthauer