2023-11-23

20 listopada 2023 roku odbył się w bibliotece szkolnej Maraton Czytania. W klasach I - III czytaliśmy książkę „Krokodyl          i Żyrafa czekają na Boże Narodzenie” oraz „Dziadek na huśtawce”. Gościliśmy znana malarkę i ilustratorkę panią Kazimierę Drewniok, która opowiadała o Świętach i zostawiła piękny rysunek. Panią Kazimierę przywiozła Małgorzata Małek, również gościni maratonu. W klasach starszych czytaliśmy książkę „Chłopiec znikąd o uchodźcach”. Odwiedziły nas panie                 z biblioteki pedagogicznej w Rybniku oraz pani bibliotekarka z Niewiadomia.

Dziękuję rodzicom za czytanie na maratonie, dyrekcji , nauczycielom i uczniom za udział.

Do zobaczenia za rok.

B. Szajthauer