2022-11-28

21 listopada 2022 roku odbył się maraton czytania w bibliotece szkolnej od godziny 8.00 do 14.25. Każda klasa brała udział, lecz czytaliśmy różne książki na różnych poziomach. W klasach 1 - 3 czytaliśmy „Wielka księgę wartości” Teresy Blanch, są to opowiadania o tolerancji i akceptacji. Klasy IV - VI czytały „Czerwoną kartkę dla Sprężyny” Jacka Podsiadło w związku z mundialem który odbywa się w Katarze. Klasa VIII czytała autora nagrody NIKE Zbigniewa Rokity „Kajś”, opowieść o Górnym Śląsku. Dziękuję nauczycielom i Dyrekcji za udział w maratonie oraz zaproszonym gościom. W ty roku były to panie z biblioteki pedagogicznej w Rybniku p. Kokot i p. Węgrzyn i rodzice p. Rusok , p. Dmitruk i p. Kmieciak. Zapraszamy za rok!

B. Szajthauer