Projekt etwinning “Christmas is coming - Nadchodzą Święta”

2022-01-03

Projekt etwinning

“Christmas is coming - Nadchodzą Święta”

“Święta święta i po świętach…” to często spotykane wyrażenie może oznaczać dla Naszej szkoły jedno. Właśnie nadszedł czas, aby podsumować tegoroczny międzynarodowy projekt eTwinning “Christmas is coming”, który wspólnie ze szkołami podstawowymi w Grecji, Gruzji oraz we Włoszech był realizowany w naszej szkole w miesiącach listopad-grudzień.

Podczas projektu zadaniem każdego kraju było wykonanie lapbook-a o własnym kraju. Klasa Ia pokusiła się także                o stworzenie Lapbook o Grecji, dzięki któremu poznała wybrane zabytki Grecji, a także jej symbole narodowe. W kolejnym etapie projektu stworzono kartki świąteczne, które zostały przesłane do partnerów projektu. Z tego miejsca pragnę podziękować wszystkim uczniom oraz przedszkolakom za przygotowanie prześlicznych kartek dla Naszych kolegów           z zagranicy. Podziękowania kieruję także do Pani Beaty Rosy, Pani Barbary Szajthauer, Pani Mireli Kurek za pomoc               w przygotowaniu z uczniami kartek świątecznych. Uwieńczeniem owej współpracy było stworzenie międzynarodowej książki kucharskiej z przepisami świątecznych potraw. Efekt przerósł moje oczekiwania. Nie spodziewałam się, aż tak wielkiego zaangażowania ze strony uczniów jak  i rodziców. Co tu wiele pisać, zapraszam do oglądnięcia wspaniałej książki, którą znajdziemy pod tym linkiem.

Można go otworzyć w przeglądarce chrome albo Misrosoft Edge. Brawa dla wszystkich współautorów.

Niestety pandemia sprawiła, że nie wszystkie kraje mogły dotrwać do końca projektu. Liczne kwarantanny i izolacje sprawiły, że nie zrealizowano jednego zadania. Nie mieliśmy okazji usłyszeć kolędy “Cicha noc” w wykonaniu uczestników projektu. Na szczęście przyszedł nam z pomocą internet i uczniowie klasy I podczas nauczania zdalnego mogli usłyszeć wspomnianą kolędę w języku greckim, gruzińskim oraz włoskich. Mam nadzieję, że kartki świąteczne do nas w końcu dotrą, a my wszyscy wrócimy ze nauczania zdalnego, aby podziwiać nadesłane kartki.

DZIĘKUJĘ ZA WSPÓŁPRACĘ:)

M. Pomykoł