#lekcjaHigieny #Wirusoochrona

2021-10-24

#lekcjaHigieny #Wirusoochrona

W połowie października uczniowie klas I-III wzięli udział w wojewódzkiej akcji informacyjno-edukacyjnej  #wirusoochrona, której celem było zwiększenie świadomości w zakresie ochrony przed wirusami i bakteriami. Podczas akcji wykorzystano materiały nadesłane z sanepidu, a także oglądnięto film edukacyjny pt. Mycie rąk. Przeprowadzono eksperyment , do którego wykorzystano pieprz oraz płyn do naczyń. Celem doświadczenia było uświadomienie uczniów, iż podczas mycia rąk warto korzystać z mydła. Pierwszoklasiści wcielili się także w rolę diagnosty laboratoryjnego i stworzyli portrety wirusów i bakterii. Galerię portretów można podziwiać w sali klasy I.

M. Pomykoł