XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2021-10-05

1 października w ramach obchodów XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia odbył się w naszej szkole egzamin pisemny   z tabliczki mnożenia w klasach III, IV, V i VII.

W ramach obchodów została przeprowadzona ogólnoszkolna tygodniowa akcja, podczas której na wesoło utrwalaliśmy mnożenie i dzielenie w pamięci. Udział w tej akcji brali uczniowie nie tylko klas starszych, ale także uczniowie klasy I i II.

Uczniowie w ramach dni przygotowujących do piątkowego finału wykonali plakaty związane z tabliczką mnożenia, które zostały porozwieszane w klasach oraz na korytarzach. Podczas przerw wszyscy mogli utrwalać tabliczkę mnożenia.

Do zabawy z tabliczką mnożenia włączyli się także dorośli, którzy upiekli słodkie babeczki z niespodzianką – działaniami związanymi z mnożeniem i dzieleniem, dzięki czemu uczniowie klasy VII wspominają ten dzień bardzo słodko.

W poniedziałek 4 października uczniowie poznali wyniki egzaminu pisemnego.
W klasach III, IV i V egzamin obejmował przykłady tabliczki mnożenia w zakresie 100, a w klasie 7 w zakresie 500.
W klasie III bezbłędne wyniki uzyskało 3 uczniów, w klasie IV – 10 osób mogło się pochwalić bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia.
W klasie V egzamin bez pomyłki napisało 9 uczniów, a z najtrudniejszymi przykładami w klasie 7 bezbłędnie poradziła sobie 1 uczennica.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali certyfikaty z tytułem EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.
Wszystkich uczestnikom dziękuję za udział w obchodach matematycznego święta i zapraszam do udziału w kolejnej edycji konkursu, w przyszłym roku.

Beata Krzyżanowska