2021-04-21

Dzień dobry,

Uczniowie klasy IVa na kolejnych zajęciach zdalnych z plastyki mieli możliwość zmierzenia się z grafiką warsztatową i to we własnym warsztacie graficznym, stworzonym w swoim domu. Bez dłuta, bez matrycy z linoleum i bez farby i prasy drukarskiej - za to z głową pełną pomysłów i ręką odważnie podążającą za tymi pomysłami.

Za pomocą folii aluminiowej, którą uczniowie pokrywali farbą akrylową, patyczków higienicznych, którymi tworzyli na warstwie farby wymyślone przez siebie wzory oraz kartki papieru stworzyli swoją niepowtarzalną odbitkę graficzną.              W pracy zdarzały się też trudności, tym bardziej, że każdy uczeń miał swój warsztat u siebie, a podejść do jego stanowiska nie było możliwości. Ale dzięki temu, każdy uczeń miał czas na swobodne poszukiwania i eksperymentowanie. Prace wyszły naprawdę świetnie, czego dowodzą zdjęcia zamieszczone w naszej galerii.

Uczniom klasy IVa gratuluję bogatej wyobraźni i dobrego warsztatu graficznego!

Zapraszam do obejrzenia grafik uczniów klasy IVa!

M. Bentkowska