Ruchome rzeźby Alexandra Caldera

2021-04-18

Dzień dobry,

Uczniowie klasy VIa wkroczyli w progi sztuki XX w. Poznali dzieła architektoniczne, ale również rzeźbiarskie z tamtego okresu. Mieli okazję zobaczyć dzieła Alexandra Caldera - amerykańskiego artysty, znanego z ruchomych rzeźb . Najbardziej znane są te ostatnie, wykonane z blachy i drutu, poruszające się na wietrze. Następnie każdy z uczniów zmierzył się            z wykonaniem takiej mobilnej rzeźby. Do zrobienia pracy uczniowie mieli wykorzystać materiały z recyklingu np. nakrętki po napojach, ale też sznurek, drut, patyki, kolorowy papier - wszystko zależało od pomysłu. Po skończonych zajęciach            i licznych konsultacjach, uczniom udało się stworzyć swoje niezwykłe instalacje.

Gratuluję uczniom klasy VI kreatywności i zapraszam do obejrzenia ich prac w galerii.

* Pierwsza praca w galerii to rzeźba Alexandra Caldera, która była inspiracją do powstania prac uczniów.

M. Bentkowska