2021-03-31

Dzień dobry,

W klasie IV na plastyce uczniowie poznają kolejno dziedziny sztuki. Przyszedł również czas na zapoznanie się z rzeźbą. Po zaznajomieniu się z rodzajami i przykładami rzeźby uczniowie stanęli przed zadaniem - sami mieli wykonać rzeźbę przedstawiającą kota. Niezwykle trudno prowadzi się zajęcia, kiedy nie można podejść do ucznia i mu pokazać jak coś zrobić, to trochę tak jakby się nie miało ręki. Niestety teraz, w sytuacji zajęć zdalnych uczniowie są zdani zupełnie na siebie lub ewentualnie na pomoc dorosłych w domu. Jak więc wykonać rzeźbę na zajęciach zdalnych? Uczniowie klasy IVa sobie poradzili. Do wykonania rzeźby mieli użyć butelki po wodzie mineralnej, starych gazet, papierowej taśmy malarskiej, kleju zrobionego z mąki i wody. Na jednej lekcji robili stelaż, na kolejnej stelaż oklejali paskami z gazety i na kolejnych zajęciach rzeźbę malowali.

A oto efekt ich działań. Wszystkim uczniom klasy IVa gratuluję wytrwałości i wspaniałych prac.

M. Bentkowska