2021-03-31

Dzień dobry,

Dzisiaj przedstawię prace uczniów klasy VIa.

Poznawali oni sztukę XIX w., w tym ekspresjonizmu. Następnie każdy z nich miał zinterpretować obraz Edwarda Muncha "Krzyk", malując go w swoim własnym stylu, ale z zachowaniem cech oryginalnego obrazu.

Uczniowie tworząc swoją wersję, mieli zwrócić uwagę na żywe, kontrastowe barwy, falujące linie oraz emocje - przerażenie ukazane na twarzy pierwszoplanowej postaci.

Podczas analizy tego obrazu, porównaliśmy tę krzyczącą postać z obrazu Muncha do dzisiejszego człowieka, wołającego o pomoc, ale często nieusłyszanego, zmagającego się często z osamotnieniem oraz ciągłym lękiem o siebie i najbliższych.

Aby wzmocnić efekt ukazywanych przez nas emocji, podczas malowania słuchaliśmy utworu grupy P.O.D. "Sleeping awake".

Uczniowie wykonali świetne prace - niektóre z nich to prawdziwe perełki.

Zapraszam do obejrzenia prac w naszej galerii, naprawdę warto!

M. Bentkowska