2021-03-31

Dzień dobry,

Uczniowie klasy VIa zmagali się ostatnio z dużym wyzwaniem.

Na zdalnych lekcjach z plastyki dowiedzieli się na czym polegał realizm w malarstwie oraz poznali jego cechy. Poznali też obraz Chełmońskiego "Babie Lato". Następnie każdy z nich otrzymał zadanie, aby stworzyć swój własny fragment obrazu Chełmońskiego, naśladując realistów.

Obraz "Babie Lato" został podzielony na równe trzydzieści kawałków i każdy uczeń otrzymał jeden z nich do odtworzenia po swojemu, wykorzystując metodę skalowania, po to, aby następnie wszystkie te części złożyć w jedną całość - obraz Chełmońskiego - "Babie Lato".

Było to bardzo trudne zadanie, ale uczniowie klasy VIa świetnie sobie poradzili. Praca jest swego rodzaju współczesną, trochę kubistyczną wersją obrazu pochodzącego z XIXw.

*W przedstawionej pracy uczniów VIa tylko jeden fragment w lewym głównym rogu nie jest pracą ucznia, tylko fragmentem obrazu Chełmońskiego.

M. Bentkowska