2020-11-08

Górnicy z jastrzębskich kopalń 40 lat temu wywalczyli Porozumienie Jastrzębskie. Było to wydarzenie, które zmieniło życie obywateli całego kraju, bo pozwoliło na marsz do wolnej i niepodległej Ojczyzny. Tradycja i historia to filary górniczego etosu.

Nasza szkoła nosząc imię Górniczego Stanu pragnie dołączyć się do akcji Fundacji JSW: Obchody 40-lecia Porozumienia Jastrzębskiego - Śląski ślad w 100-Niepodległej Rzeczypospolitej Polskiej,

11 listopada o godzinie 16.00 będzie miało miejsce widowisko teatralno-muzyczne Heroizm Witolda Pileckiego transmitowane on-line na www.porozumieniejastrzebskie.pl na które serdecznie zapraszamy.

Pragniemy się również przyłączyć do akcji, która odbędzie się 11 listopada o godzinie 20.00. Zapalmy  wtedy w naszych oknach świeczki jako symbol pamięci o bezimiennych bohaterach.

Zdjęcia zapalonych świeczek prosimy przysłać na adres e-mail: a.haratyk@e-rybnik.pl

Link do krótkiego filmu: https://www.youtube.com/watch?v=NgUBx2QFyIQ&feature=emb_logo

M. Hamerla, A. Haratyk