Stypendium Prezydenta Miasta Rybnika

2020-07-07

26 czerwca 2020r. Stypendium Prezydenta Miasta Rybnika za wyniki

w nauce, osiągnięcia sportowe, postawę i zaangażowanie w życie szkoły

oraz aktywność w środowisku lokalnym odebrał uczeń klasy VII a Miłosz Piecowski.

Miłosz Piecowski jest uczniem klasy siódmej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi nr 23 im. Górniczego Stanu w Rybniku. Podczas trzech lat nauki dał się poznać jako uczeń, który zawsze wzorowo wypełnia obowiązki wynikające ze Statutu Szkoły.

W klasie piątej i szóstej otrzymał świadectwo z wyróżnieniem.

Klasę siódmą ukończył także z świadectwem z wyróżnieniem i wzorowym zachowaniem.

Miłosz prezentuje wysoką kulturę osobistą w szkole i poza nią, reprezentuje klasę, szkołę w konkursach, aktywnie uczestniczy w pracach na rzecz klasy, szkoły, miasta, środowiska – godnie reprezentuje szkołę na zewnątrz.

Jest bardzo dobrym kolegą, zawsze chętnie służy pomocą i mobilizuje innych do działania. Cechuje go wrażliwość               i inteligencja. Jest bardzo kreatywny i koleżeński, zawsze mogą na niego liczyć koledzy i nauczyciele. Rozwija także swoje zainteresowania i uzdolnienia – uprawia tenis stołowy. Miłosz w sezonie 2019/2020 w kategorii Kadet zajął 17 miejsce     w III Grand Prix Polski oraz w 3 lidze śląskiej mężczyzn w rankingu indywidualnym zajmuje 6 miejsce (jest najmłodszym zawodnikiem).

Jest osobą, która wyjątkowo angażuje się w przygotowania licznych imprez i uroczystości szkolnych.Szanuje i rozwija dobre tradycje szkoły, dba o kulturę życia codziennego, przejawia troskę o mienie szkoły, własność społeczną, indywidualną. Zawsze punktualny i zdyscyplinowany, odpowiedzialny, jest przykładem wzorowego traktowania obowiązków szkolnych.

Od 2019 roku uczeń godnie reprezentuje szkołę w czasie licznych imprez kulturalnych, ponieważ razem z kolegami tworzy zespół odpowiedzialny za szkolny sprzęt nagłaśniający i obsługuje imprezy szkolne i międzyszkolne. Pomaga także           w organizacji imprez nauczycielom przedszkola – zapewnia obsługę techniczną i nagłośnienie.

W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie naszej szkoły wybrali Miłosza do Samorządu Uczniowskiego, jako przewodniczący samorządu organizował liczne imprezyi brał udział w akcjach organizowanych i przeprowadzanych przez Samorząd Uczniowski.

Gratulujemy Miłoszowi raz jeszcze i życzymy udanych, zasłużonych wakacji –

- dyrekcja i nauczyciele SP 23 w Rybniku.