2020-06-23

Dzień dobry,

Uczniowie klasy V w ostatnim czasie zgłębiali tajniki światła jako nieodłącznego elementu dzieła plastycznego. Dowiedzieli się również, że w drugiej połowie XIX wieku oddawanie wrażeń świetlnych stało się główną zasadą malarzy zwanych impresjonistami. Impresjoniści nazywani zostali malarzami światła, gdyż malowali te same przedmioty o różnych porach dnia, roku. Malując, posługiwali się małymi plamkami. Twórcy impresjonizmu wyszli też z pracowni w plener, tworząc w kontakcie z naturą. Inspirując się „Lilami wodnymi” namalowanymi przez impresjonistę Claude’a Moneta, uczniowie mieli tak jak on wyjść w plener z farbami i namalować swój obraz światła. Mieli wybrać jakiś widok, który im się podoba i spontanicznymi plamkami namalować go pokazując jednocześnie pojawiające się tam światło. Uczniowie, którzy chcieli się podzielić efektami swojej pracy, przesłali swoje prace.

Zapraszam do obejrzenia!

M. Bentkowska