Zmiana organizacji pracy przedszkoli w lipcu i sierpniu 2020 r.

2020-06-02

Zamiast tzw. dyżurów wakacyjnych, sześć tygodni pracy placówki.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i pracowników następuje zmiana organizacji pracy przedszkoli w lipcu i sierpniu 2020 r. Dotychczas stosowana organizacja tzw. dyżurów wakacyjnych, wiążąca się z przemieszczaniem dzieci między placówkami, zwiększałaby niebezpieczeństwo zarażenia koronawirusem. W związku z tym, w celu zapewnienie dzieciom i nauczycielom bezpieczeństwa, przedszkola nie będą prowadziły opieki dla dzieci z innych placówek. W wakacje dzieci będą mogły uczęszczać tylko do swojego przedszkola za wyjątkiem dwóch tygodni.

Nasze przedszkole będzie nieczynne w okresie od 20 do 31 lipiec 2020 r.

Funkcjonowanie placówek będzie dostosowane do aktualnych przepisów dotyczących obostrzeń sanitarnych związanych z przeciwdziałaniem zagrożeniu epidemicznemu. Jeżeli w dalszym ciągu obowiązywać będą wytyczne przeciwepidemiczne GIS dotyczące liczby dzieci w grupie, pierwszeństwo w uzyskaniu opieki będą miały dzieci rodziców obojga pracujących.

Od 1 do 15 czerwca prosimy o zgłaszanie dzieci na okres wakacyjny. Żeby zapisać dziecko, trzeba wypełnić deklarację, która jest dostępna w wersji wydrukowanej w sekretariacie szkoły lub w wersji pdf do pobrania poniżej. Wypełnioną, podpisaną deklarację należy przynieść do sekretariatu lub zeskanować i wysłać na skrzynkę podawczą szkoły – gimrybnik@poczta.onet.pl, tak jak to miało miejsce z deklaracjami kontynuacji.

Deklaracja do pobrania w zakładce ODDZIAŁY  PRZEDSZKOLNEhttps://www.sp23.miastorybnik.pl/oddzialy-przedszkolne/