2020-05-27

Witam serdecznie,

Chciałam zaprezentować dzisiaj prace uczniów klasy VIIa. Utrwalając temat barwy i kontrastu, poznali prace znanych fowistów. W odpowiedzi na te dzieła sami mieli stworzyć prace w tym stylu. Kontrastowe, abstrakcyjne kolory mieli nanieść na wcześniej przygotowany rysunek perspektywy zbieżnej. Efektem ich pracy jest zestawienie takiego trochę surowego rysunku z szalonymi kolorami. Jestem pełna podziwu, dla tych uczniów, którzy się zaangażowali i stworzyli swoje własne dzieła fowistyczne. Wykazali się dużą dozą wyobraźni. Zapraszam do obejrzenia prac. W galerii umieściłam również prace fowistów, którymi się inspirowali.

M. Bentkowska