Uczniowie klasy I, II i III w TZR

2020-03-05

W dniu 4 marca 2020r. uczniowie klasy I, II i III pojechali do TZR na spektakl: „Doktor i jego przyjaciele” wystawiony przez Narodowy Teatr Edukacji. Uczniowie z dużym zainteresowaniemśledzili losy bohaterów, brali czynny udział w przedstawieniu śpiewając i naśladując odgłosy zwierząt. Aktorzy przypomnieli najmłodszym, iżzwierzęta też czują i należy im się szacunek. Uczniowie wyszli z teatru jakby trochę odmienieni. Być może teraz z większą życzliwością i sympatią będą patrzeć na wszystkie istoty żywe?

Po krótkiej przerwie na zjedzenie drugiego śniadania uczniowie poszli do biblioteki miejskiej. Tam pod okiem pani bibliotekarki tworzyli własną książeczkę obrazkową na podstawie książki Iwony Chmielewskiej „Cztery zwykłe miski” (pedagogika kreatywna). Dopowiadali dalszą cześć i dokładali obrazki tworząc samodzielnie opowiadania. Wykazali się dużym zaangażowaniem ipomysłowością.

Kolejnym punktem wycieczki były zabawy ruchowe w rybnickiej dżungli. Uczniowie mieli możliwość biegania, zjeżdżania, wspinania w bezpiecznych warunkach i w sprzyjającej, miłej atmosferze.

Uczniowie zmęczeni, ale pełni pozytywnych wrażeń i emocji wrócili do domów.

(E. Dziwoki)