2019-12-28

W dniu 20.12.2019r. w auli naszej szkoły odbyły się jasełka. Występ dzieci z klasy Ia i IIa uświetnił chórek, któremu przewodniczyła pani M. Bentkowska. Uczniowie z klas III i V, w akompaniamencie gitary, zaśpiewali tradycyjne kolędy           i pastorałki. Nie zabrakło czasu na wspólne świętowanie, dzielenie się opłatkiem, jedzenie i życzenia. W imieniu Samorządu Szkolnego życzenia złożył Miłosz Piecowski. Po jasełkach przyszedł czas na śpiewanie, granie i kolędowanie. Każda klasa zaśpiewała wybrany przez siebie utwór - klasa Ia wybrała kolędę pt. "Przybieżeli do Betlejem", klasa IIa zaśpiewała pastorałkę pt. "Pastuszek bosy", klasa IIIa - "Dziś w stajence", klasy V zaśpiewały kolędę "Cicha noc" w czterech językach, a klasa VII wszystkie zwrotki kolędy "Przybieżeli do Betlejem". Na koniec wystąpiła klasa IIIa z utworem pt. "Góry do góry" zespołu Małe TGD. Wszyscy świetnie się bawili. Poczuliśmy atmosferę zbliżających się świąt.
/tekst: A. Tomala/