2019-11-05

We wtorek 29 października 2019 roku o godzinie 800 dzieci z klas I‐III udały się pod opieką swoichwychowawców do Rydułtowskiego Centrum Kultury „Feniks” na sztukę teatralną pt. „Piotruś Pan”, którą wystawiał NARODOWY TEATR EDUKACJI z Wrocławia. W sali widowiskowej, z zapartym tchem i wypiekami na policzkach, młodzi widzowie obejrzeli piękną i barwną inscenizację, opowiadającą o chłopcu, który nigdy nie chciał dorosnąć, oraz o ciągle prześladującym go wrogu — groźnym kapitanie Haku. W przygody bajkowego chłopca wplątała się przypadkowo rezolutna dziewczynka o imieniu Wanda, która jednak ostatecznie wolała wrócić z bajkowego świata do swojego prawdziwego domu, niesfornego brata i rodziców.

Po spektaklu odbyły się warsztaty teatralne z aktorami. Uczniowie powtórzyli pojęcia związane z teatrem. Czas spędzony w teatrze wpłynął pozytywnie na nastrój wszystkich dzieci. O godzinie 1030 zadowoleni uczniowie wrócili do szkoły.

(Autor: M. Sosna)