Wycieczka do warowni w Pszczynie

2019-11-05

W środę 16 października 2019 roku dzieci z grupy „Tygryski”, „Misie” oraz dzieci z klasy I a, wybrały się na wycieczkę autokarową do Warowni Pszczyńskich Rycerzy w Pszczynie.   Na miejscu wzięły udział w zajęciach na temat chleba. Przyrządzali również swój własny wypiek oraz brali udział w krótkim przedstawieniu, w którym sami stawali się aktorami odgrywając przydzielone role przed pozostałymi dziećmi. Tematem przewodnim było życie na zamku dlatego nie mogło zabraknąć zabaw o tematyce rycerskiej: szukanie magicznych znaków rycerskich, nauka tańców średniowiecznych oraz bitwa na poduszki. Chętne dzieci miały również okazję przymierzyć zbroje rycerskie.

Jednak największą atrakcją cieszyły drewniane place zabaw, które rozmieszczone były wokół Warowni. Dzieci mogły przechodzić przez drewniane pomieszczenia, wchodzić na wieże, w których wczuwały się w klimat średniowiecznego zamku. Na koniec wszyscy razem zasiedliśmy do obiadu królewskiego, którego menu było następujące: złocisty dukacik i królewski kompot. Wszystkie dzieci zadowolone i spełnione wróciły do przedszkola i szkoły.

(Autor: M. Sosna)