W październiku modlimy się na różańcu

2019-10-21

Październik powoli dobiega końca. Uczniowie naszej szkoły aktywnie spędzają ten miesiąc maryjny: 15.10.19 r. prowadzili nabożeństwo różańcowe w kościele pod wezwaniem św. Jacka w Radoszowicach, kolejne 29.10.19 r. Klasy 5 modlą się dziesiątkę różańca na każdej lekcji religii, a kl. 7 w miniony piątek rozważała tajemnice bolesne i modliła się cały różaniec. W klasach młodszych układaliśmy różaniec z darów jesieni, słuchaliśmy opowieści o objawieniach maryjnych w Fatimie oraz graliśmy w memory różańcowe, dzięki czemu łatwiej było nam zapamiętać wszystkie tajemnice różańca świętego. Za memory biblijne dziękujemy Radzie Rodziców, która w zeszłym roku sfinansowała kilka pomocy dydaktycznych na lekcje religii. Jednocześnie zapraszamy na różaniec - od poniedziałku do piątku o godz. 17.30 w parafii św. Jacka w Radoszowach.

(Autor: A. Tomala)