Konkurs wiedzy o zdrowiu

2019-05-15

7 maja br. w auli szkoły odbył się „Konkurs wiedzy o zdrowiu” pod hasłem: „Jedno zdrowie mamy, bardzo o nie dbamy”.Brali w nim udział uczniowie klas „0”, I, i II, którym przyszło się zmierzyć z różnymi konkurencjami:układanie puzzli, odpowiadanie na pytania, tworzenie rymowanek, piramidy zdrowia. Każda klasa przygotowała piosenkę związaną ze zdrowym stylem życia, którą zaprezentowała na scenie. Uczniowie układali również zdania z rozsypanki wyrazowej, rozpoznawali przedmioty po dotyku, a owoce i warzywa po smaku. Świetnie potrafili wskazać produkty, które powinniśmy spożywać codziennie, jak również te, których powinniśmy unikać. Nie zabrakło również zabaw ruchowych, w czasie których uczniowie rywalizowali z ogromnym zaangażowaniem, a pozostałe dzieci dopingowały.

Celem konkursu było zaangażowanie wszystkich uczniów w wykonywanie różnorodnych zadań. Ten cel został osiągnięty. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą nt. zdrowego stylu życia (odpowiednie odżywianie, higiena osobista, ruch na świeżym powietrzu). Nagrodą dla wszystkich uczestników był zdrowy koktajl owocowo-warzywny, który dzieci chętnie piły(wielu z nich ustawiło się w kolejce po dolewki). Konkurs dostarczył dużo pozytywnej energii , a uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do klas lekcyjnych z mocnym postanowieniem, aby za rok znowu go powtórzyć.

(Autor: E. Dziwoki)