2019-03-18

W dniu 11.03.2019r. uczniowie klasy 4a na lekcję edukacji regionalnej wybrali się na wycieczkę po Rybniku wraz z paniami M. Małek i B. Szajthauer. Pierwszy przystanek był na Zabytkowej Kopalnia Ignacy w Rybniku-Niewiadomiu, gdzie uczniowie weszli na wieżę ciśnień, by zobaczyć z niej panoramę. Drugim punktem programu była dzielnica Niedobczyce, gdzie uczniowie zobaczyli familoki kopalni Rymer i zaśpiewali „ Poszła Karolinka” i „Szła dzieweczka do laseczka” w Parku Czempiela. Następne familoki zobaczyli w dzielnicy Chwałowice. Tam zagrali w gry podwórkowe tj. kapsle, czy kulki. Kolejna dzielnica to Paruszowiec-Piaski i kolejne familoki tym razem Huty Silesia. Zadanie, które mieli do wykonania to projekt garnka o tematyce familoka. Ostatnia dzielnica to Śródmieście. Tutaj uczniowie mieli do uzupełnienia karty pracy podczas spaceru. Wszyscy wrócili do szkoły zmęczeni lecz zadowoleni.

(Autor: M. Małek)