Teatrzyk Kamishibai na lekcjach religii

2019-03-11

W Środę Popielcową rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu, który potrawa aż do Wielkiego Tygodnia (40 dni). Jest to czas zadumy i refleksji nad swoim życiem oraz tajemnicą zbawienia. Z tej okazji na lekcje religii w klasach 1a, 2a i 4a zawitał teatrzyk kamishibai. Dzieci rozważały drogę krzyżowa Pana Jezusa, Jego mękę i śmierć. Następnie klasa 2a pokolorowała stacje drogi krzyżowej, które zawisły w sali historyczno-religijnej. Zachęcam wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w drodze krzyżowej w kościele - Parafia Świętego Jacka (Radoszowy) - piątek, godzina 17.15.

(Autor: A. Tomala)