Wycieczka do CER w Osinach

2019-09-30

W czwartek 19 września 2019 roku dzieci z grupy „Tygryski”, „Misie” oraz dzieci z klasy I a wybrały się na wycieczkę autokarową do CER w Osinach. Na miejscu wzięły udział w lekcjach regionalizmu na żywo. Tematem przewodnim były dożynki. Dzieci poznały pracę rolnika począwszy od siewu do zbioru zbóż. Poznały podstawowe rodzaje zbóż występujące w Polsce i ich wykorzystanie w przemyśle spożywczym. Tradycje i zwyczaje dożynkowe. Miały okazję wypróbować dawne narzędzia, którymi posługiwali się rolnicy. Kosztowali wypieków z maki pszennej i żytniej. Uczestniczyli w dożynkowym korowodzie, tańcach i śpiewie. Wykonali samodzielnie pracę plastyczną, którą zabrali ze sobą do domu. Każdy uczestnik wycieczki otrzymał gazetkę „Bajtel” Wszystkie dzieci zadowolone wróciły do przedszkola i szkoły.

(M. Sosna)