2018-11-18

Biblioteka Miejska w Rybniku i Figloraj

9 listopada uczniowie klasy 1a pojechali na długo wyczekiwaną wycieczkę do Biblioteki Miejskiej w Rybniku i Figloraju. Najpierw zwiedzili bibliotekę, wypożyczalnię dla dzieci. Tam słuchali opowiadania o wietrze, odpowiadali na pytania. Doświadczali bezpośrednio, czy wiatr można poczuć, zobaczyć. Kolejnym punktem spotkania było kolorowanie latawca      i doczepianie ogona. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i w nagrodę zabrali latawce do domów. Po zajęciach             w bibliotece przeszliśmy do Figloraju, gdzie uczniowie z wielką radością oddawali się zajęciom ruchowym (pokonywali tory przeszkód, skakali, rzucali piłeczkami itp.). Wszystko to odbywało się przy dźwiękach piosenek, w miłej atmosferze. Uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domów.

(autor tekstu: E. Dziwoki)