2018-05-26

Podsumowanie

24 maja na terenie lasów na Beacie odbyły się zawody biegowe o nazwie I CROSS NIEWIADOMSKI pod honorowym patronatem pani dyrektor Sylwii Benauer zorganizowane przez nauczycieli naszej szkoły - Annę Lapman i Arkadiusza Węglorza.

W zawodach indywidualnych wzięło udział 84 zawodników z pięciu szkół podstawowych z Rybnika i Rydułtów - SP 23 Rybnik, SP 13 Rybnik, Sp 35 Rybnik, ZSP 2 Rybnik oraz SP 1 Rydułtowy. Dodatkowo w grupach wiekowych osiem sztafet po czterech zawodników rywalizowało o laur zwycięstwa.

Zawody przebiegły w przemiłej atmosferze. Pogoda dopisała, słoneczko świeciło, ale nie przeszkadzało zawodnikom, bo trasa biegu wiodła przez cienisty las. Rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie, młodzi biegacze dali z siebie wszystko i zdobyli upragnione medale i nagrody.

Po biegu wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na piknik na terenie naszej szkoły. Poczęstunek był ufundowany przez piekarnię Pana Mariana Salamona z Głożyn, za co serdecznie dziękujemy.

Upominki dla zwycięzców ufundował Urząd Miasta Rybnik.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie, by razem biegać i dobrze się bawić!