2017-12-27

Czerwony kapturek po niemiecku czyli lekcja otwarta klasy piątej i pierwszej SP

20 grudnia 2017r. klasa 5A zaprosiła na swoją lekcję klasę 1A aby w ramach zajęć języka mniejszości narodowej zaprezentować przygotowane przedstawienie, Rotkäppchen czyli Czerwony Kapturek po niemiecku. Na lekcję zaproszona zostala również pani Dyrektor Sylwia Benauer.
Uczniowie w bardzo ciekawy sposób zaprezentowali swoje role. Wszyscy cudownie się razem bawili oglądając przedstawienie.
Po przedstawieniu uczniowie klasy 1A zaśpiewali piosenkę przygotowaną na wcześniejszych lekcjach oraz wymienili się drobnymi własnoręcznie wykonanymi niespodziankami.
Na zakończenie wszyscy razem odpowiadali na pytania dotyczące samego przedstawienia jak i lekcji języka niemieckiego.

W przyszłości planujemy kolejne wspólne lekcje.