2019-11-25

W dniu 18 listopada na 2 lekcji odbyła się obserwacja lekcji u p. Małek i p. Szajthauer z panią wicedyrektor Anną Lapman.Uczniowie z klasy VII a Nadia Durczok , Mateusz Smołka , Adrian Kostka i Łukasz Buchalik oraz Nikola Zielonka     z klasy V b przedstawili w papierowym teatrzyku legendę O chlebowych bucikach dla klas I , II , III.Starsi uczniowie sami wykonali scenografię i lalki do występu , zajęli się również scenariuszem pod okiem pani Małek i Szajthauer. Po próbach wystąpili z teatrzykiem w klasach młodszych przedstawiając legendę z morałem.Przesłaniem było to , aby nie marnować jedzenia, gdyż mogą być osoby głodne , które go potrzebują. Pani Małek w podsumowaniu nawiązała również do stołówki szkolnej, gdzie także nie marnujemy jedzenia.Dzieci z kl I - III maja namalować co zapamiętały z legendy O chlebowych bucikachi przynieść do biblioteki do końca listopada. Dziękujemy uczniom z klas starszych za udany występ! Małgorzata Małek i Barbara Szajthauer.

(Autor: B. Szjathauer)