2019-11-15

W miniony wtorek uczniowie klas I-III brali udział w niezwykle ciekawych zajęciach „Spotkanie z gadami”.Swoją przygodę rozpoczęli od poznania żółwia Pazurka, następnie obejrzeli malutkie gekony tureckie, które pomimo, że nie mają kleju na nogach potrafią chodzić do góry nogami i nie spadają! Co więcej są niezwykle szybkie i skoczne. Potem uczniowie oglądali nieco większe jaszczurki, którym po obfitym jedzonku rośnie nie brzuch a ogon. Dalej spotkali żywego dinozaura, czyli mocno „opancerzoną” agamę oraz wzbudzającego najwięcej emocji, mistrza kamuflażu,  kameleona Leona. Dowiedzieli się, jak to jest z tym słynnymzmienianiem koloru oraz dlaczego kameleony zawsze śmiesznie wyglądają na zdjęciach.W ostatniej części spotkania, Matylda i Klementynka pozwoliły przełamać strach przed wyjątkowymi gadami jakimi są węże. Te dwie dziewczynki – boa i pyton – pokazały, jak działa ich język oraz dlaczego raz na jakiś czas zrzucają wylinkę.

Dzieci były bardzo zainteresowane, oglądały z bliska zwierzęta, niektóre mogły wziąć na ręce i pogłaskać. Zajęcia dostarczyły uczniom wiele emocji, pozwoliły lepiej poznać gady i przełamać lęk np. przed wężami. Dziękujemy panu Maćkowi za to, że z pasją opowiadał o zwierzętach i cierpliwie odpowiadał na pytania uczniów.

(Autor: E. Dziwoki)