Spotkanie profilaktyczne

2019-04-30

29 kwietnia 2019r. w ramach kampanii Narkotyki i dopalacze zabijają, której hasło brzmi Szkoda Ciebie na takie patoklimaty, uczniowie klas gimnazjalnych wzięli udział w prelekcji prowadzonej przez panią asp. Angelikę Strzebinczyk.

Kampania ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków   i nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia od tych substancji.

Jego celem jest upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych.

(Tekst: B. Krzyżanowska)